Home  /  M. Actueel /  Resultaten en acties /  Straatrover Diemen gepakt


15-02-2012

Dankzij een M.-tip is op 14 februari in een woning in Bussum een 22-jarige man door de politie aangehouden die wordt verdacht van het plegen van de gewelddadige berovingen in januari in Diemen.

Meerdere opsporingsprogramma’s, zowel landelijk als regionaal, hebben diverse keren aandacht besteed aan de zeer gewelddadige straatroven. Ook werden er honderden posters opgehangen met daarop de beeltenis van de gezochte straatrover in het gebied waar de straatroven werden gepleegd. De Hoofdofficier van Justitie in Amsterdam had een beloning van 5.000 euro uitgeloofd voor de tip die zou leiden tot de identiteit en aanhouding van de getoonde verdachte. Uiteindelijk heeft informatie die is binnengekomen via M. geleid tot de arrestatie.
De verdachte opereerde samen met een andere man. Ze dupeerden zeker vier personen. Het duo trok de slachtoffers de bosjes in, mishandelde hen en bedreigde hen met een vuurwapen.
Een andere man, op het moment van de aanhouding in de woning aanwezig, is eveneens aangehouden. Zijn mogelijke betrokkenheid bij de genoemde straatroven wordt verder onderzocht.

De politie en het OM zijn blij en opgelucht dat er verdachten zijn aangehouden. “We hadden oprechte zorg dat het niet bij deze berovingen zou blijven wanneer de mannen niet gepakt zouden worden. We zagen dat het geweld toenam en wilden niet wachten op nieuwe slachtoffers. Het is mooi dat de uitgebreide media-aandacht mede heeft geleid tot de informatie die we nodig hadden om de verdachten van deze brute overvallen aan te houden”, aldus commissaris Lex Verzijlbergen, plaatsvervangend districtschef in Diemen/Zuidoost.
Voor hoeveel berovingen het tweetal verantwoordelijk gehouden kan worden wordt onderzocht.





Terug naar overzicht