Pand in Bergeijk gesloten wegens grote hoeveelheid drugs
Den Haag â De Raad van State heeft een hoger beroep van een man uit Bergeijk afwezen. Hij maakte bezwaar tegen de sluiting van zijn woning voor de duur van drie maanden. De burgemeester van Bergeijk heeft het pand gesloten vanwege de aanwezigheid van 372 gram amfetamine, resterende onderdelen van een onlangs ontruimde hennepkwekerij en wapenbezit. De politie kwam de verdachte op het spoor na een tip van Meld Misdaad Anoniem.
De verdachte gaf in hoger beroep aan dat de hoeveelheid drugs toentertijd voor eigen gebruik was en dat hij op dit moment aan het afkicken is. De man had zich onlangs bij een instelling voor verslavingszorg aangemeld, maar er was nog geen plaats. Daarnaast was hij van mening dat de hoeveelheid drugs geen gevaar voor de samenleving vormde. Echter, de Raad van State oordeelde anders. Zij stelde de burgemeester van Bergeijk in zijn gelijk. Verder was de Raad van mening dat de hoeveelheid drugs een ernstige verstoring van de openbare orde was. De verdachte is, op aanraden van de burgemeester, naar het Voorzieningenhuis in Eindhoven overgebracht. Daar kan hij gedurende de sluiting aan zijn fysieke en geestelijke problemen werken
Bron: ED.nl
M.-tip leidt naar drugs, vuurwerk en wapen in Eindhovense woning
De politie heeft begin januari honderden xtc-pillen, versnijdingsmiddelen, henneptoppen, vuurwerk en een omgebouwd alarmpistool aangetroffen in een woning in Eindhoven. Agenten kwamen het pand in Strijp op het spoor dankzij een tip via Meld Misdaad Anoniem. In de buurt van de woning in de wijk Schouwbroek controleerde de politie in november vorig jaar al een voertuig naar aanleiding van een verdachte situatie. Hierbij was de bestuurder in het bezit van een groot contant geldbedrag en verdovende middelen.Daarnaast ontving de politie al eerder een M.-tip over de betreffende woning. Hierop is besloten onderzoek te doen. De verdachten mogen zich later verantwoorden voor de rechter.
Bron: Wijkagenten_eindhoven_gestel (IG)
Politie ontdekt 552 kilo vuurwerk in schuurtje Eindhoven
Naar aanleiding van een tip via Meld Misdaad Anoniem heeft de politie op 27 december 552 kilo zwaar illegaal vuurwerk aangetroffen in een schuurtje in de Eindhovense wijk Gestel. Een 22-jarige man is aangehouden. Hij zal zich op een later momenten moeten verantwoorden voor de rechter. Het vuurwerk is in beslag genomen en vernietigd.
Bron: Eindhovens Dagblad
Verdachte mishandeling Eindhoven opgespoord dankzij M.-tip
Een M.-tip heeft ertoe geleid dat de politie op 18 november de identiteit van een verdachte heeft kunnen achterhalen. De man wordt verdacht van een zware mishandeling van een andere man aan de Barrierweg in Eindhoven in juni eerder dit jaar. De man haalde uit en gaf het slachtoffer een harde klap tegen het hoofd. Die raakte daardoor bewusteloos en viel op de grond. De geweldpleger riep daarna nog wat dingen richting het slachtoffer, om vervolgens terug te keren in een café.Het slachtoffer liep meerdere verwondingen op, waaronder een op drie plekken gebroken kaak. Ruim vier maanden later kampt hij nog altijd met de gevolgen van de mishandeling. De politie deelde beelden, waarna de verdachte herkend werd door een anonieme tipgever. De verdachte is nog niet aangehouden.
