Help Nederland veilig.

Help Nederland veilig.

Meld Misdaad Anoniem.

03 april 2026 | Bron: Rechtspraak.nl

Celstraffen in onderzoek ‘Mergel’ naar hennepkwekerijen

Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft op 3 april uitspraak gedaan in de zaken van vier personen uit de gemeenten Emmen en Groningen voor hun betrokkenheid bij een aantal professionele hennepkwekerijen in Noord-Duitsland en Nederland en meerdere harddrugsdelicten. De mannen zijn veroordeeld tot celstraffen oplopend tot 30 maanden en moeten bedragen variërend tussen de 30.000 en 585.000 euro terugbetalen aan de Staat. Het onderzoek ‘Mergel’ is destijds opgestart mede dankzij M.-tips over een zogeheten growshop in Emmen. 

In het onderzoek is versleutelde informatie van telefoons (Encrochat en SKY ECC) gebruikt. Uit het onderzoek bleek dat de verdachten op diverse wijze betrokken zijn geweest bij het telen van hennep. 

19 juni 2026
Bron: Noordernieuws.nl

Bedrijfsunit in Groningen gesloten vanwege drugsgebruik en onvergunde prostitutie

De burgemeester van Groningen heeft met ingang van 19 juni een bedrijfsunit aan de Neutronstraat in Groningen gesloten voor ten minste twee maanden vanwege drugsgebruik en onvergunde prostitutie. De maatregel volgt op een bestuurlijke controle die werd uitgevoerd op het bedrijventerrein mede dankzij tips via Meld Misdaad Anoniem. Tijdens de controle werden meerdere rij- en identiteitsbewijzen aangetroffen, waaronder documenten van minderjarigen. Daarnaast werden uitingen van de motorclub Bandidos en attributen die kunnen wijzen op drugsgebruik gevonden. Een deel van de unit was ingericht als slaapruimte. Daarbij werden aanwijzingen aangetroffen die mogelijk duiden op prostitutiewerkzaamheden.

Ga naar
26 februari 2026
Bron: Politie Zuidoost Drenthe (IG)

Tientallen kilo’s vuurwerk in beslag genomen in Emmen

De politie heeft op 26 februari tientallen kilo’s illegaal vuurwerk in beslag genomen in een woning in Emmen. Agenten controleerden de woning naar aanleiding van M.-tips. In de woning werden meerdere Cobra’s en vuurpijlen aangetroffen.

Ga naar
09 december 2025
Bron: Politie Groningen (IG)

Drugs en wapens aangetroffen bij controles in Groningen

De politie heeft op 9 december een onderzoek gedaan naar drugshandel in Groningen. Het onderzoek werd ingesteld naar aanleiding van  M.-tips. Daarbij werd een instap gedaan in een woning. In de woning werden verschillende soorten verdovende middelen, een hagelgeweer en een vuurwapen aangetroffen. Een 30-jarige vrouw werd aangehouden.In de middag werd een doorstap gemaakt in een tweede woning. Hierbij werd een 21-jarige verdachte aangehouden. Op de kamer van de verdachte werden verdovende middelen en een groot contant geldbedrag aangetroffen.

Ga naar
Over M.PrivacyKlachtenCookies