Extra inspanning voor een veilig Delfshaven
Helaas gebruiken drugsdealers en inbrekers Rotterdam Delfshaven als hun 'werk-en handelsplaats'. Bewoners maken zich zorgen, zijn ongerust, ergeren zich en voelen zich soms machteloos. De politie en gemeente delen deze zorgen en investeren daarom extra in de veiligheid van Delfshaven.
Afgelopen maanden is er met bewoners en scholen in Delfshaven gesproken over hoe signalen van criminaliteit gedeeld kunnen worden met de politie. Want voor de aanpak van criminelen heeft de politie ook de ogen en oren van bewoners hard nodig. Uit de gesprekken bleek dat bewoners en professionals vaak niet weten welke signalen belangrijk zijn voor de politie en waar ze wat kunnen melden. Daarnaast blijkt dat getuigen vaak niet durven melden uit angst voor de gevolgen. Praten over een bekende die een misdaad heeft gepleegd is niet altijd makkelijk. Het gevolg hiervan is dat belangrijke informatie over de daders niet bekend is, de pakkans van daders laag is en de criminele activiteiten in de wijk aanhouden. Dursun Acar, politie Delfshaven: “Als je weet wie drugs dealt of inbreekt maar dit niet bij ons durft te melden dan raak je als getuige in de knel. Daders kunnen zo gewoon hun gang blijven gaan en voelen zich onaantastbaar”.
Ook zijn kinderen in de wijk vaak kwetsbaar voor de invloed die criminelen hebben op de straatcultuur. Marco den Dunnen, Jeugdcoördinator Delfshaven: “Intimidatie en de verleiding om mee te doen is aan de orde van de dag. Ouders maken zich zorgen. Zij zijn ongerust, ergeren zich en voelen zich soms machteloos omdat ze het gevoel hebben dat zij hun kinderen moeilijk kunnen beschermen tegen criminelen”.
Anoniem melden bij Meld Misdaad Anoniem biedt hiervoor uitkomst. M. is een onafhankelijk meldpunt waar je telefonisch of online anoniem informatie over strafbare feiten kunt melden. De gemeente en politie roepen daarom op om signalen van criminaliteit zoals drugs en inbraak te melden bij M. Want met meer informatie kunnen zij de pakkans van daders vergroten.
Wat kan je zien en wat kan je melden?
Herken de signalen:
Drugsdealen
- aan-en afrijden van voertuigen op ongebruikelijke tijdstippen
- korte ontmoetingen tussen personen in relatie tot dealen
- personen die in het bezit zijn van meerdere telefoons of simkaarten in relatie tot dealen
- personen die ineens in dure kleding lopen of in een dure auto rijden (onverklaarbaar vermogen)
- personen die regelmatig van voertuig wisselen
Inbraak
- het gevoel dat bepaalde personen bewegingen van bewoners in de wijk observeren
- personen die regelmatig veel spullen in- en uitladen
- personen die op een ongebruikelijk tijdstip spullen 'verhuizen'
Wat meld ik?
Concrete informatie over:
- de plaats waar de gebeurtenis heeft plaatsgevonden
- naam, adres van de persoon
- telefoonnummer
- wat de persoon van plan is of heeft gedaan
- kenteken (auto, scooter)
Waar meld ik wat?
- spoed of heterdaad: 1-1-2
- melden of aangeven: Politie 0900-8844
- anoniem melden via M.: 0800-7000 of online
Bron: AD.nl
Wapens ontdekt in slaapkamer minderjarige in Rotterdam
De politie heeft op 22 oktober een onbruikbaar vuurwapen en een mes aangetroffen in de slaapkamer van een minderjarige jongen uit Rotterdam. Dankzij een M.-tip werd er een onderzoek gestart. Twee agenten kwamen langs bij het huis van de verdachte met een huiszoekingsbevel. Het vuurwapen en het mes zijn in beslag genomen. De verdachte mag zich op een later moment melden op het politiebureau.
Bron: Politie.nl
Tweede verdachte aangehouden voor poging doodslag De Kuip
De politie heeft op 20 oktober een tweede verdachte aangehouden voor poging tot doodslag in De Kuip. Een supportersbegeleider van Feyenoord werd na de wedstrijd Feyenoord-Fenerbahçe op zijn hoofd geraakt door een paal met een betonnen voet. Begin oktober werden beelden getoond in het programma Opsporing Verzocht. Op basis van die uitzending kwamen er drie tips binnen bij Meld Misdaad Anoniem. Dankzij deze tips werd de 31-jarige verdachte uit Utrecht aanhouden.Na de wedstrijd op 6 augustus 2025 gooiden diverse supporters van Fenerbahçe spullen over de scheidingswand richting het Feyenoord-publiek. Twee mannen proberen een paal met daaraan een betonnen voet over de wand te gooien. Vanwege het zware gewicht lukt dit in eerste instantie niet, waarna een derde man komt helpen. Met zijn drieën lukt het wel om de paal met betonnen voet over de wand heen te gooien. De paal raakt een supportersbegeleider van Feyenoord op zijn hoofd. Hij hield daar een zware hersenschudding aan over en breuken in de hand. Hij heeft nog steeds dagelijks hoofdpijn, verdraagt geen fel licht en kan niet autorijden.Een van de drie verdachten meldde zich een dag na de uitzending bij de politie. De politie is nog op zoek naar de derde verdachte.Campagne “Onze Club. Onze Veiligheid. Meld Voetbalcriminaliteit"Onlangs lanceerde M. samen met de KNVB, politie, gemeenten en het Openbaar Ministerie een landelijke campagne om criminaliteit rondom voetbal tegen te gaan. Supporters en stadionmedewerkers worden opgeroepen om te melden over strafbare feiten in en rond stadions. Dat kan rechtstreeks bij de club, de politie of anoniem via M. Op de website meldmisdaadanoniem.nl/voetbal is meer informatie te vinden over de campagne en signalen van criminaliteit die herkend kunnen worden.
Bron: Wijkagenten Tarwewijk, Politie Charlois (IG)
M.-tip leidt naar wapens, drugs en explosief in Rotterdam
De politie heeft op 17 juli twee vuurwapens, verdovende middelen en een zelfgemaakt explosief aangetroffen in een woning in Rotterdam. Agenten controleerden de woning naar aanleiding van een M.-tip. De aangetroffen goederen zijn in beslag genomen. Twee bewoners zijn aangehouden.
