Theehuis Maastricht blijft gesloten na uitspraak rechter
Op 11 juni doorzocht de politie Maastricht Theehuis Maricha naar aanleiding van tips via Meld Misdaad Anoniem, signalen bij de gemeente en een daaropvolgend onderzoek.
Agenten vonden bijna een halve kilo softdrugs. De burgemeester van Maastricht besloot om het theehuis met spoed te sluiten. De sluiting is voor een periode van één jaar en gebaseerd op artikel 13b van de Opiumwet.
Update:
Theehuis Maricha in Maastricht blijft voorlopig dicht. In juni 2026 sloot de burgemeester het pand voor een jaar. De rechter oordeelde in september dat de sluiting wettelijk was toegestaan, maar dat de gemeente de sluiting van een jaar beter moet onderbouwen. In oktober neemt de gemeente een definitief besluit over het bezwaar en de uiteindelijke duur van de maatregel.
Bron: Limburger.nl
Drugs, vuurwapens en munitie aangetroffen in woning Maastricht
De politie heeft op 1 december een 48-jarige verdachte uit Maastricht aangehouden op verdenking van drugshandel. Agenten waren een onderzoek gestart naar de man mede dankzij M.-tips. Hierin werd gesproken over mogelijke drugshandel in onder andere, GHB, amfetamine en hennep. Op basis van de informatie observeerden agenten de woning van de verdachte.Bij een controle zagen agenten twee personen uit het pand komen. Deze twee personen zijn staande gehouden. Hierbij werd een boodschappentas met 300 gram amfetamine en twee tweeliterflessen GBL aangetroffen, een grondstof die wordt gebruikt bij de productie van GHB.Niet veel later werd de 48-jarige verdachte aangehouden. De politie deed een instap in de woning van de man. Hierbij werden naast de drugs ook twee vuurwapens, munitie, een boksbeugel en een ploertendoder aangetroffen. In een kelderbox werd nog ruim 100 liter GBL ontdekt. Alles is in beslag genomen.
Bron: Limburg24
Illegaal vuurwerk aangetroffen in woning Maastricht
Naar aanleiding van een anonieme tip heeft de politie op 16 december in de Maastrichtse wijk Daalhof een woning doorzocht. Hierbij werd illegaal vuurwerk aangetroffen, waaronder het zware explosief Cobra. Al het vuurwerk is in beslag genomen en de eigenaar heeft een proces-verbaal gekregen.
Bron: Limburg24
Hennep en cocaïne aangetroffen in woning Maastricht
Naar aanleiding van een anonieme melding heeft de politie 14 december een woning doorzocht in Maastricht. In de wijk Pottenberg werden handelshoeveelheden hennep en cocaïne aangetroffen. Naast drugs werden nog ploertendoders, pepperspray en een boksbeugel gevonden door agenten.
